Loading…

Zyrtare: Fabio Borini largohet nga Milani, transferohet te skuadra tjetër italiane

  • 14/01/2020 | 16:18

Zyrtare: Fabio Borini largohet nga Milani, transferohet te skuadra tjetër italiane

Sulmuesi italian, Fabio Borini, është larguar nga Milani dhe i është bashkuar skuadrës së Hellas Veronas, transmeton Gazeta Metro.


Lajmi është konfirmuar nga të dy klubet. Hellas Verona ka njoftuar se sulmuesi krahut të majtë do jetë pjesë e tyre deri në fundin e sezonit.

28 vjeçari në Premier Ligë ka luajtur për Chelsean, Sunderlandin dhe Liverpoolin, në Serie A te Roma dhe së fundmi te MIlani.

Te Hellas Verona, Fabio Borini ka zgjedhur fanellën me numrin 16’të./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë