Loading…

Vdes reperi i njohur: Qëllohet me armë zjarri

  • 09/10/2019 | 14:50

Vdes reperi i njohur: Qëllohet me armë zjarri

Reperi 37 vjeçar Samat u qëllua për vdekje mbrëmë në Garges-les-Gonesse, Val-d’Oise.


Samat ishte mik i artisti algjerian Soolking me të cilin, Dhurata Dora solli hitin ”Zemer”, i cili mbeti i pikëlluar për vdekjen e reperit francez, i cili në rrjetin social Instagram publikoi një fotografi të artistit të ndjerë.

Sipas mediave te huaja, reperi ishte në parkingun e McDonald, kur nga një automjet tjetër u qëllua me plumb në kokë.

Raportohet se të dyshuarit janë larguar nga vendi i ngjarjes, dhe se duke u bazuar në hetimet e para vr asja ndodhi për shlyerje të llogarive.

Samat, poashtu kishte problem të shumta me ligjin, shkruajnë mediat franceze. Kujtojmë se, Reperi Samat, kishte punuar me artistë si Kalash Criminel, Sofiane dhe Kaaris.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë