Loading…

Universiteti i Prishtinës shpallë rezultatet preliminare për pranimin e studentëve

  • 15/07/2019 | 22:19

Universiteti i Prishtinës shpallë rezultatet preliminare për pranimin e studentëve

Universiteti i Prishtinës ka shpallur rezultatet preliminare për disa fakultete, shkruan Gazeta Metro.


Maturantët sot kanë mbajtur provimet pranuese për në Universitetin e Prishtinës, ndërsa rezultatet e disave kanë filluar të publikohen.

Këtë e ka bërë të ditur Universiteti i Prishtinës përmes një njoftimi.

Njoftoheni që disa nga njesitë akademike të Universitetit të Prishtines “Hasan Prishtina” tashmë kanë shpallur rezultatet preliminare të provimit pranues të Konkursit për pranimin e studentëve në vitin e parë të studimeve themelore – Baçelor, për vitin akademik 2019/20.

Rezultatet mund t’i shihni duke klikuar KËTU./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë