Loading…

Truprojat e Thaçit dërgohen në stacion policor për intervistim nga IPK

  • 03/06/2020 | 22:45

Truprojat e Thaçit dërgohen në stacion policor për intervistim nga IPK

Pjesëtarët e Mbrojtjes së Afërt të presidentit Hashim Thaçi arrestuan dhunshëm sot një qytetar i i cili iu referua këtij të fundit si ‘Hajn’.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se tashmë të njëjtit janë duke u intervistuar nga Inspektorati Policor në Stacionin Qendra në Prishtinë.

Sipas të njëjtave burime bëhet e ditur se Inspektorati është përkujdesur që menjëherë të nis hetimet lidhur me zhvillimin e këtij rasti.

Ngjarja u zhvillua në afërsi të objektit të Kuvendit të Kosovës, saktësisht në sheshin ‘Nënë Tereza’ ku zyrtarët e mbrojtjes së Thaçit nuk hezituan që të arrestonin të riun madje dhunshëm.

Por ishte pikërisht gazetari i Indeksonline i cili arriti të xhirojë gjithë këtë reagim të truprojave të Thaçit, teksa këta të fundit tentuan edhe që t’i merrnin telefonin atij.

Lidhur me këtë incident u deklarua edhe presidenti Thaçi i cili e cilësoi reagimin e truprojave të tij si profesional.

Thaçi shkoi edhe më larg duke thënë se Kurti do të duhej të ishte vetë në këtë moment, e të mos e dërgonte aktivistin.

Thaçi poashtu tha se s’do të lejojnë provokime dhe se për këtë do t’ua tregojnë vendin.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë