Trump pret ‘dorën e djathtë’ të Kim Jong-un në Shtëpinë e Bardhë

Një ndër njerëzit më të rëndësishëm në regjimin e Kim Jong-unit në Korenë e Veriut po qëndron aktualisht në Shtëpinë e Bardhë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të takohet me Presidentin amerikan, Donald Trump, shkruajnë mediat ndërkombëtare, transmeton Gazeta Metro. Kim Yong-chol ka arritur para pak kohësh në Washington dhe sot do … Vazhdoni me leximin e Trump pret ‘dorën e djathtë’ të Kim Jong-un në Shtëpinë e Bardhë