Loading…

‘Të nxjerri jashtë’: Ky është deputeti që iu vërsul fizikisht Vjosa Osmanit në Kuvend

  • 10/07/2020 | 23:01

‘Të nxjerri jashtë’: Ky është deputeti që iu vërsul fizikisht Vjosa Osmanit në Kuvend

Deputeti i LDK’së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së kuvendit, Vjosa Osmanit, pasi ajo i tha ‘të nxjerr sigurimi jashtë’, shkruan Gazeta Metro.


Kryetarja reagoi menjëherë dhe mbylli seancën.

“Nderpitet seanca per shkak te paedulates se nje deputeti”, ka deklaraur Vjosa Osmani.

Ndryshe, Xhavit Ukaj ka hyrë së fundmi në Kuvend pasi disa deputetë u bën ministra.

Deputeti i LDK’së, Xhavit Ukaj, ka qenë ai që ka dalë në foltore dhe është përplasur me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani.

Kjo pasiqë Osmani i ka thënë se ‘e thërret sigurimin që ta nxjerr jasht’ derisa Ukaj, me gjasë fliste, kur në foltore ishte deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë