Loading…

Sport i rallë: Bart gruan dhe fiton birra sa pesha e saj

  • 08/07/2019 | 13:04

Sport i rallë: Bart gruan dhe fiton birra sa pesha e saj

Bashkëshortët nga Lituania, kanë fituar për herë të dytë në garën e bartjes së gruas në shpinë.

Derisa mbajnë gratë në shpinë, burrat duhet të kalojnë me shpejtësi nëpër shtigje të ndryshme, përfshirë edhe pengesat, si dhe të kalojnë nëpër një pishinë me ujë deri në bel.

Vetëm një çifti që del i pari, do të shpërblehet me litra birre, aq sa është edhe pesha trupore e gruas fituese.

Shumë çifte nga mbarë bota, kanë marrë pjesë në garën e përvitshme që zhvillohet në Sonkajarvi të Finlandës, shumë afër Helsinkit.

Në pozitën e dytë, ka dalë një çift nga Finlanda, që për gjashtë vite, ishin fituese të kësaj gare të këndshme.

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë