Loading…
Shefi i zjarrfikësve tregon për gjendjen në katedralen ‘Notre Dame’
  • 15/04/2019 | 22:57

Shefi i zjarrfikësve tregon për gjendjen në katedralen ‘Notre Dame’

Komandanti i brigadës së zjarrfikësëve të Parisit, Jean-Claude Gallet ka treguar nëse zjarrfikësit do të mund ta ndalin shpërndarjën e zjarrit, transmeton Gazeta Metro.

Ai ka thënë se nëse rrëzohet objekti, dëmi do të jetë shumë i madh.

“Shefi i zjarrëfikësë frencez Jean-Claude Gallet ka raportuar se nuk është i sigurtë nëse autoritetet do të mund të ndalin shpërndarjën e zjarrit. Nëse rrëzohet objekti mund ta imagjinoni se sa i madh do të jetë dëmi”, ka thënë Gallet.

Gallet ka treguar se orët e ardhshme janë kyqe për të shpëtuar atë që ka mbetur brenda katedrales.

“Ora e ardhshme do të jetë kyqe që të mundohemi ta shpëtojmë atë që ka mbetur nga katedralja. Nëse këmbana bie e gjithë kulla shëmbet, ka zjarrëfikës brenda dhe jashtë kullës. Jemi duke evakouar kryeveprat e artit të cilat janë brenda katedrales së ‘Notre Dame’”, ka thënë Gallet. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë