Loading…

Rrahën mes veti serbët në Leposaviq

  • 16/04/2019 | 10:41

Rrahën mes veti serbët në Leposaviq

Në veri të vendit, në Leposaviq janë rrahur disa serbë mes veti pas një mosmarrëveshje, transmeton Gazeta Metro.


Një mosmarrëveshje që ka ndodhur mes disa serbëve e në Leposaviq, ka shkaktuar përleshje mes tyre dhe ka pësuar një person.

Një person i lënduar është dërguar në spital, kurse të arrestuar nuk ka pasur nga ky rast.

“Është raportuar se pas një mosmarrëveshje në mes të disa personave kanë ardhur deri te përleshja mes tyre dhe si pasojë lëndime trupore ka pësuar viktima mashkull K/Serb i cili ka pranuar trajtim mjekësor. Nuk raportohet për të arrestuar, ndërsa rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në komunikatën e policisë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë