Loading…

Recetë: Smoothie me banane dhe pjeshkë

  • 14/12/2019 | 22:04

Recetë: Smoothie me banane dhe pjeshkë

Banane, pjeshkë dhe qumësht. Formula më e mirë që mund t’i jepni trupit tuaj, pasi në të njëjtën kohë do të kombinoni shijen e mirë dhe vlerat ushqyese, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit:

1 banane

1 pjeshkë (të qëruar të prera në copa të vogla)

1 lugë gjelle mjaltë

kuba akulli

1 filxhan çaji qumësht

Përgatitja:

Në mikser do të shtoni bananen, pjeshkën, mjaltin dhe kubat e akullit.

Tani shtoni qumështin. E fruloni në Nutribullet për disa sekonda.

Në fund e shërbeni dhe mund të dekoroni me fruta sipas dëshirës. /gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 08/08/2020 | 23:53
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë