Loading…

Recetë: Avokodo me vezë në furrë

  • 14/01/2020 | 14:56

Recetë: Avokodo me vezë në furrë

Mëngjeset për personat që punojnë zakonisht mund të jetë shumë të ngarkuara dhe shpesh, për të mos thënë çdo ditë, i anazhkalojmë vaktin e mëngjësit, gjë që nuk duhet të ndodh asnjëherë, transmeton Gazeta Metro.


Përbërësit e nevojshëm:

2 avokado

4 vezë

krip

piper

Mënyra e përgatitjes:

Fillimisht ju duhet të i merrni avokadot dhe të ndani në dy pjesë, duke ua larguar farën që kanë në mes. Pastaj me anë të një luge shtypeni pak avokadon në mënyrë që qëndroj më mirë veza.

Në çdo gjysmë avokadoje thyen nga një vezë, shtoni krip dhe piper të zi dhe vendoseni në furrë deri sa të piqet mirë veza./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë