Loading…

Qenushi lind me ngjyrë të çuditshme, arsyeja do t’ju befasojë

  • 18/01/2020 | 23:13

Qenushi lind me ngjyrë të çuditshme, arsyeja do t’ju befasojë

Një qenush në Karolinën e Veriut ka lindur me ngjyrë jeshile, që me kalimin e kohës po kthehet në të verdhë, dhe arsyeja do t’ju befasojë.


E zonja e këlyshit, Shana Stamey, tha për një media lokale se u frikësua kur e pa.

Megjithatë nuk ka asgjë për t’u shqetësuar pasi ngjyra e çuditshme është shkaktuar nga “mekoniumi”, jashtqitjet e para të një qenushi të porsalindur, në mitrën e gjitares.

Raportime të mëparshme kanë zbuluar raste kur kafshët kanë ngordhur pasi janë mbytur nga pigmenti në mekonium.

 

Por për qenushin, i cili lindi përmes 7 këlyshëve të tjerë e i është vënë pseudonimi “Pikachu”, ka lajme të mira pasi ngjyra pritet t’i largohet pas pak kohëve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë