Loading…

Publikohet formacioni më i mirë i të gjitha kohërave në Premier Ligë me futbollistët e huaj

  • 14/01/2020 | 17:04

Publikohet formacioni më i mirë i të gjitha kohërave në Premier Ligë me futbollistët e huaj

Premier Liga nga shumë vlerësohet si kampionati më i fortë në botën e futbollit, me shumë futbollistë që kanë arritur kulmin e karrierës te skuadrat angleze, transmeton Gazeta Metro.


Përveç se Kombëtarja e Anglisë përbëhet thuajse me të gjithë futbollistët nga kampionati vendor, Premier Liga mbetet e mbushur edhe me lojtar të huaj.

‘The Sun’ së fundmi ka përpiluar një formacion që sipas tyre është më i miri i të të gjitha kohërave i përbërë nga futbollistët e huaj.

Formacioni është ky: Schmeichel; Kompany, Vidic, Van Dijk; Vieria, D.Silva, Cantona, Hazard, Ronaldo, Aguero dhe Henry. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë