Loading…

Propozimi i gjermanit për të dashurën shfaqet në ‘Google Maps’

  • 13/02/2020 | 22:43

Propozimi i gjermanit për të dashurën shfaqet në ‘Google Maps’

Një propozim që një gjerman i ka bërë të dashurës së tij për martesë është fotografuar nga “Google Maps”.


Fermeri Steffen Schawrz kishte shkruar “A do të martohesh me mua?” në gjuhën gjermane në një arë misri, sipas mediave lokale.

32-vjeçari më pas e kishte detyruar të dashurën të përdorte një dron për të fluturuar mbi atë hapësirë për të parë mesazhin romantik.

Megjithatë, propozimi i tij mori audiencë më të madhe se që kishte planifikuar.

Schawrz u ka thënë mediave se s’kishte ide që propozimi i tij do të shfaqej në shërbimin e famshëm të hartave, derisa ishte njoftuar nga një familjare në Kanada që i kishte dërguar një fotografi.

Propozimi ishte bërë në një tokë në Huettenberg, në qendër të Gjermanisë.

“Fillimisht s’mund ta shihte propozimin sepse droni nuk ishte lartë mjaftueshëm. Por sapo e pa, menjëherë tha po”, ka thënë Schawrz për “hessenschau”, transmeton Koha.net.

Çifti planifikon të martohet në qershor dhe droni mund të përdoret sërish – këtë herë për fotografi të dasmës.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags

DASHURIGJERMANIPROPOZIM PËR MARTESË

Shpërndaje

FacebookTwitterLinkedInShpërndaje në email

 

 

Komisioni nuk debatoi për propozim-ligjin për lojërat e fatit

 

 

 

Maqedonia e Veriut në muajin e ardhshëm vendoset në selinë e NATO-s

 

Lajme të ngjashme

 

22:14, 13-02-2020

Si të jesh perfekte në imperfeksionin tënd? Fillo jeto dhe mjaft u krahasove me të tjerët

 

21:02, 13-02-2020

Kur ia vlen vërtet të rikthehesh me ish-partnerin? Arsyet më të forta që të bindin

 

13:07, 13-02-2020

Single për Shën Valentin? Ka disa mënyra për të treguar dashurinë që ke për veten

Leave a Reply

Top of Form

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Notify me of follow-up comments by email.

Notify me of new posts by email.

Bottom of Form

Shiko edhe

Close

 

Kuzhina

Si të bëhesh ekspert në blerjen e vajit ekstra të virgjër të ullirit?

21:33, 13-02-2020

Lajmet e fundit

22:35, 13-02-2020

NBA, Raptors i dha fund serisë së fitoreve të njëpasnjëshme

 

22:22, 13-02-2020

NATO-ja mbetet në Irak

 

22:17, 13-02-2020

Seanca për Ligjin e Prokurorisë Publike u ndërpre nga Xhaferi: Nuk pranoj porosi nga Fejsbuku!

 

22:14, 13-02-2020

Si të jesh perfekte në imperfeksionin tënd? Fillo jeto dhe mjaft u krahasove me të tjerët

 

22:00, 13-02-2020

Senati çon përpara rezolutën që kufizon veprimet e Trumpit kundër Iranit

 

21:52, 13-02-2020

Vuçiq pas takimit me Grenellin: Dialogut i kthehemi pasi të hiqet taksa

 

21:41, 13-02-2020

Senatorët amerikanë kërkuan vlerësim mbi çështjen e Kashmirit

 

21:33, 13-02-2020

Si të bëhesh ekspert në blerjen e vajit ekstra të virgjër të ullirit?

 

VIDEO LAJM

Video Player

00:00

02:54

Thënia e ditës

Harresa është hakmarrja e…

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë