Loading…

Presidenti i Federatës Italiane të Basketbollit i jep fund sezonit

  • 26/03/2020 | 23:15

Presidenti i Federatës Italiane të Basketbollit i jep fund sezonit

Kampionati i basketbollit në Itali ka përfunduar para kohe.


Presidenti i Federatës Italiane të Basketbollit, Gianni Petruci, i ka dhënë fund sezonit 2019/2020, transmeton lajmi.net.

Ky vendim i vështirë ka ardhur si pasojë e telasheve që Italia po i kalon me përhapjen e virusit Covid19.

Vendimi do të vlejë për secilin organizim që bëhet nga komitetet regjionale.

Sa i përket sportit të futbollit, akoma nuk është marrë ndonjë vendim. Ministri i Sportit të Italisë së fundmi ka bërë thirrje që të gjithë të jenë gati për rifillim të sezonit, por duket se Petrucci ka të tjera plane.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë