Loading…

Nuk rri i heshtur as Alban Skenderaj: Ka diçka për t’i thënë Albin Kurtit pas shpalljes së rezultateve

  • 08/10/2019 | 20:59

Nuk rri i heshtur as Alban Skenderaj: Ka diçka për t’i thënë Albin Kurtit pas shpalljes së rezultateve

Pas shpalljeve se rezultateve të zgjedhjeve të 11 tetorit, në të cilat Albin Kurtin prin i pari, nuk kanë heshtur së uruari edhe ata që janë pjesë e showbizzit, transmeton Gazeta Metro.


Njëri ndër shumë prej artistëve që uruan Albinin është edhe këngëtari Alban Skenderaj.

‘Urime të sinqerta Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes për këtë fitore të merituar si një mundësi mbas një rrugëtimi të gjatë sakrificash dhe vullneti të hekurt’, ka shkruar Albani.

Më poshtë është shkrimi i plotë i këngëtarit Skenderaj:

 

View this post on Instagram

 

Urime te sinqerta Albin Kurtit dhe Vetevendosjes per kete fitore te merituar si nje mundesi mbas nje rrugetimi te gjate sakrificash dhe vullneti te hekurt. Kur ndryshimi vjen duhet te vije i vertete dhe i perceptueshem ne shoqeri. I tille duket kete here por uroj me zemer qe e gjithe rezistenca, idete, premtimet dhe visioni juaj te kthehen ne vepra e te mos mbeten peng i nje mentaliteti te rrenjosur. Faleminderit Kosove qe me shume se njehere ke dhene shembullin e mire dhe i ke treguar Shqiperise se si nje shoqeri (shqiptare) duhet te veproje e te guxoje me vetebesim. Kosova duhet te jete shprese per Shqiperine ne shume aspekte. Duhet te reflektojme kur shikojme se si nje pjese e vllezerve tane shqiptare kur eshte nevoja dine te jene qytetare te civilizuar dhe pronare te vendit te vete. Krenari e verber, festa me flamur dhe shqiponjat me dy duar mund t’i bejme sa te duam por kur vjen puna dashuria per vendin tend duhet shprehet me vepra dhe gjeste konkrete! Mbas le te 🤞🏼✌🏼👐🏽🔴⚫🇽🇰🇽🇰🇦🇱🇦🇱

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

‘Kur ndryshimi vjen duhet të vije i vërtetë dhe i perceptueshëm në shoqeri. I tillë duket këtë herë por uroj me zemër që e gjithë rezistenca, idetë, premtimet dhe vizioni juaj të kthehen në vepra e të mos mbeten peng i një mentaliteti të rrënjosur.
Faleminderit Kosovë që më shumë se njëherë ke dhënë shembullin e mirë dhe i ke treguar Shqipërisë se si një shoqëri (shqiptare) duhet të veprojë e të guxojë me vetëbesim. Kosova duhet të jetë shpresë për Shqipërinë në shumë aspekte. Duhet të reflektojmë kur shikojmë se si një pjesë e vëllezërve tanë shqiptare kur është nevoja dinë të jenë qytetarë të civilizuar dhe pronare të vendit të vete.
Krenari e verbër, festa me flamur dhe shqiponjat me dy duar mund t’i bëjmë sa të duam por kur vjen puna dashuria për vendin tënd duhet shprehet me vepra dhe gjeste konkrete’, ka përfunduar Albani./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë