Loading…

Nuk ju duhet vizë: Qyteza norvegjeze ku mund të shkojë kushdo për punë

  • 14/12/2019 | 20:26

Nuk ju duhet vizë: Qyteza norvegjeze ku mund të shkojë kushdo për punë

Vendi në fund të botës ku shkohet pa viza dhe kushdo është i mirëpritur, transmeton Gazeta Metro.


Ky vend pothuajse në fund të botës, mund të shkohet pa viza dhe kushdo është i mirëpritur.

 

Qyteti Akrtik Longyearbyen është në një ishull, pjesë e arkipelagut Svalbard, midis Norvegjisë dhe Polit të Veriut.

Ishulli është një zonë ku kushdo mund të shkojë pa viza për të jetuar e për të punuar.

Ka qenë pjesë e Norvegjisë që në vitin 1920, kur u popullua për herë të parë.

Ka 2500 banorë nga 51 kombësi të ndryshme.

Ka katër muaj vetëm ditë, katër muaj vetëm natë

Arinjtë polarë janë një rrezik i vërtetë, ndaj banorët ruajnë njëri-tjetrin./gazetametro.net

 

Më të fundit
...
  • 08/08/2020 | 23:53
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë