Loading…

Nuk do ta besoni sa vite mbush sot ish- zonja e parë e SHBA’ve

  • 17/01/2020 | 17:11

Nuk do ta besoni sa vite mbush sot ish- zonja e parë e SHBA’ve

Sot me 17 janar të vitin 1964 në Chicago ka lindur Michelle Obama, transmeton Gazeta Metro.


Sot në këtë ditë në shtëpinë e familjes Obama ka festë pasi që, zonja e asaj familje po feston ditëlinjden e saj të 56.

Gruaja e Barack Obamas, nëna e dy vajzave dhe autorja e librit “Becoming”, ka pranuar urime të shumta, mirëpo më i veçanti ka qenë ai i bashkëshortit të saj.

“Në çdo skenë, ju jeni ylli im, Michelle Obama! Gëzuar ditëlindjen, e dashur”, ka shkruar Obama.

Çifti Obama janë një ndër çiftët të cilën për gjatë gjithë kohës që ishin në Shtëpinë e Bardhë nuk janë kapur në asnjë skandal të mundshëm./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë