Loading…

Ndërmarrja Publike Banesore me 100 hyrje në administrim të saj

  • 19/04/2019 | 19:06

Ndërmarrja Publike Banesore me 100 hyrje në administrim të saj

Ndërmarrja Publike Banesore sot ka përuruar hyrjen e 100-të të renovuar në Prishtinë, duke u bërë kështu kompania më e madhe e adiministrimit të hyrjeve shumë-banesore në vend, transmeton Gazeta Metro.


Në ndërmarrje, deri më tani kemi pranuar mbi 200 kërkesa të nënshkruara nga mbi 80% e pronarëve të njësive banesore, ndërsa në renovim e sipër janë edhe 9 hyrje të tjera.

Administrimi i hyrjeve është i bazuar mbi tri shtylla kryesore: Siguria, Rregulli dhe Pastërtia.

Ftojmë të gjithë qytetarët e Prishtinës që jetojnë në objektet e vjetra shumë-banesore që të bëhen pjesë e projektit për renovim dhe mirëmbajtje duke drejtuar kërkesën e tyre në Ndërmarrjen Publike Banesore./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë