Loading…

Murgesha milionere: Ka krijuar perandori 5 milionë dollarëshe nga kanabisi

  • 15/05/2019 | 22:04

Murgesha milionere: Ka krijuar perandori 5 milionë dollarëshe nga kanabisi

Christine Meeusen nga Gjeorgjia, është një murgeshë e cila ka një pasuri prej 5 milionë dollarësh, të cilën e ka fituar me kultivimin e kanabisit, trasmeton Gazeta Metro.


Murgesha 59 vjeçe, filloi të merrej me kanabis, kur jeta e saj e lumtur familjare u shkatërrua, pasi ajo zbuloi sekretet e errëta të burrit të divorcuar.

Duke parë potencialin e bujqësisë së kanabisit në Kaliforni, ajo ka ndërtuar me sukses një pasuri fantastike prej rreth 5 milionë dollarësh.

“Ëndrra ime ishte fuqizimi i grave si unë, të cilët kishin një rrugë të përafërt në jetë, për të drejtuar bizneset e tyre, për prodhimin e vajit të kanabisit medicinale për të ndihmuar të sëmurët”, ka thëne Meeusen.

Kujtojmë se Ligji i Kalifornisë lejon rritjen e një sasie të kufizuar të bimës për përdorim personal. Kështu, tani, duke përdorur emrin e saj të ri, ajo prodhon vajin e kanabisit me motra të tjera për ta shitur nëpër botë.

Ajo është gjithashtu një avokate e madhe e përfitimeve të kanabisit në mjekësi.

“Është një fabrikë e mrekullueshme shëruese, gradualisht bota po fillon të hapë idenë e kanabisit si ilaç, në vend që ta trajtojë atë si një ilaç të rrezikshëm”, përfundon murgesha 59 vjeçare./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë