Loading…

Muhaxhiri: Duhet presioni i madh nga jashtë për marrëveshje mes Kosovës e Serbisë

  • 09/10/2019 | 22:39

Muhaxhiri: Duhet presioni i madh nga jashtë për marrëveshje mes Kosovës e Serbisë

Analisti politik, Artan Muhaxhiri ka thënë se presioni i madh nga jashtë e vetmja mënyrë për marrëveshje Kosovë- Serbi, shkruan Gazeta Metro.


Muaxhiri ka deklaruar se i vjen mirë që në çështjen e dialogut Kosovë-Serbi, SHBA e ka dërguar Richard Grenell i cili përshkruhet me shprehjen ‘Buldozeri.

“Është profil i tillë sepse politikanët në Kosovë dhe Serbi e kuptojnë vetëm këtë gjuhë. Pa një presion të ashpër me pika pohore të përcaktuara dhe me një lloj kërcënimi që nëse nuk ka aspak vullnet si nga pala kosovare dhe serbe kjo punë mund të anulohet dhe status-quo mund të vazhdojë për dekada të tëra”, ka thënë ai në Klan Kosova.

Muhaxhiri shtoi see që nga viti 1991 në Ballkan është e qartë se si janë arritur marrëveshjet dhe se si janë zgjidhur problemet./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë