Loading…

Moti të enjten moti kryesisht me diell

  • 04/06/2020 | 00:07

Moti të enjten moti kryesisht me diell

Të enjten do të mbretërojë mot kryesisht me diell, mirëpo nga dita e premte kalimi i një cikloni atlantik në veri të rajonit sjellë sërish kushte për reshje të shiut, të premten mbrëma dhe ditën e shtunë. Nga dita e diel do të mbajë mot edhe më i ngrohtë, kryesisht me diell.


Të enjten temperatura maksimale do të shkojnë deri në 24C, ndërsa minimalet do të jetë deri në 6C.

Temperaturat e ajrit në ditët e ardhshme do të luhaten përreth vlerave mesatare për këtë periudhë kohore. Minimale nga 6C deri 11C, e maksimalet nga 22C deri 27C.

Në krahasim me ditët e shkuara kur kishim erëra më të freskët veriore, ditëve në vijim do të fryejë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 7-13m/s. Shtypja atmosferike do të zbres nën vlera normale.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë