Loading…

Mediat britanike: Shaqiri po largohet nga Liverpool, në vend të tij vjen një tjetër kosovar

  • 11/07/2019 | 18:19

Mediat britanike: Shaqiri po largohet nga Liverpool, në vend të tij vjen një tjetër kosovar

Mediat britanike po raportojnë se trajneri Jurgen Klopp po mendon të zëvëndësojë Adnan Januzajn me bashkëkombësin e tij, Xherdan Shaqiri, transmeton Gazeta Metro.


Kohëve të fundit po spekulohet shumë se Shaqiri mund të largohet nga ‘Anfield’ gjatë kësaj vere.

E në vend të tij mund të vijë një lojtar nga Kosova, që është Adnan Januzaj.

Portali Rush The Cop, që drejtohet nga tifozë të Liverpool, thotë se trajneri Jurgen Klopp dëshiron ta përforcojë fazën ofensive dhe e sheh përfaqësuesin belg si lojtarin ideal për ta zëvendësuar Xherdan Shaqirin, i cili mund të largohet gjatë verës.

Kujtojmë se Shaqiri për momentin është i lënduar dhe ai nuk ka marrë pjesë në stërvitjet e ekipit pikërisht për këtë arsye./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/10/2019 | 23:42
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë