Loading…

Mbretëria po e mbyll shtëpinë e Princi Harry dhe Meghan

  • 17/01/2020 | 19:17

Mbretëria po e mbyll shtëpinë e Princi Harry dhe Meghan

Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, është në proces të mbylljes, sipas raportimeve, pas spekulimeve që çifti nuk kanë ndërmend të kalojnë kohë në Mbretërinë e Bashkuar në të ardhmen e afërt.


Stafi kryesor i shtëpisë – një menaxher dhe një pastrues – janë transferuar në detyra të tjera brenda familjes së Mbretëreshës,.

Anëtarëve të tjerë të stafit, të përdorur në baza ad hoc dhe duke përfshirë kuzhinierë, shërbyese dhe këmbësorë, u është thënë se shërbimet e tyre nuk kërkohen më në rezidencën e çiftit në Windsor, raporton Daily Mail.

Ky lajm vjen pasi Harry dhe Meghan filluan një periudhë “tranzicioni” për të ndarë kohën e tyre midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Kanadasë, me bekimin hezitues të Mbretëreshës.

Meghan është tashmë në Kanada, me djalin, Archie dhe dy qentë e tyre.

Harry ka angazhime private në Mbretërinë e Bashkuar në fillim të javës tjetër dhe thuhet se ai më pas do të bashkohet me Meghan dhe Archie.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë