Loading…

Madonna konfirmon pjesëmarrjen në Eurovision

  • 15/05/2019 | 17:27

Madonna konfirmon pjesëmarrjen në Eurovision

Mbretëresha e pop muzikës, siç e quajnë shumica, Madonna prapë se prapë do të performoj në finale e tanishëm të Eurosong’ut që do të mbahet me 18 maj, transmeton Gazeta Metro.


Edhe pse u vë në dyshim pjesëmarrja e saj për shkak të marrëveshjes me pagesë, përfaqësuesit e Madonn’ës e vërtetuan se ajo do të jetë prezentë në natën finale dhe do performoj dy këngë.

 

View this post on Instagram

 

Madame ❌ is inspired by Joan of Arc……………#darkballet. #future. @jpgaultierofficial

A post shared by Madonna (@madonna) on

Pjesëmarrjen e saj e kanë bërë të ditur mediumet britanike dhe amerikane muajin e kaluar. Siç e kanë bërë të publiku ata, këngët që do t’i këndoj ajo janë “Madame X” dhe një nga hitet e saja të vjetra.

Nata finale e Eurovision’it do të mbahet me 18 maj në Tel Aviv ku kënga fituese do të merr titullit “Kënga më e mirë e vitit”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë