Loading…

Leipzig vendos për Patrik Shickun dhe Angelinon

  • 03/06/2020 | 23:50

Leipzig vendos për Patrik Shickun dhe Angelinon

Trajneri i Red Bull Leipzigut, Julian Nagelsmann, ka bërë të ditur se nuk do i blejnë përfundimisht Patrik Shickun dhe Angelinon, transmeton Gazeta Metro.


Patrik Shick dhe Angelino janë te huazuar te Leipzigu deri në fundin e tij sezoni nga Roma, përkatësisht Manchester City.

Leipzigu ka të drejtën e blerjes të dy futbollistëve në fundin e sezonit, por ky opsion nuk pritet të shfrytëzohet nga klubi gjerman.

“Unë mendoj se ne do të arrijmë të futemi në katër pozita e parë në këtë sezon dhe të sigurojmë kualifikimin në Ligën e Kampionëve”.

“Edhe nëse kjo ndodh, unë besoj se nuk do ta blejmë Schickun dhe Angelinon. Ne nuk mund të harxhojmë para, edhe nëse kualifikohemi në Ligën e Kampionëve” – ka deklaruar trajneri i Leipzigut, Julian Nagelsmann. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
mar[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë