Loading…

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti rrëzohet nga Qeveria

  • 25/03/2020 | 22:55

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti rrëzohet nga Qeveria

Deputetet e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro rrëzimit të Qeverisë Kurti, shkruan Gazeta Metro.


Senca për mocionin e mosbesimit për rrëzimin e qeverisë Kurti është votuar nga deputetët e LDK’së, PDK’së, AAK’së, NISMA’së dhe pakicave.

82 deputetë kanë votuar për rrëzimin e Qeverisë Kurti, 32 kundër dhe 1 abstenim.

117 deputetë kanë qenë të pranishëm për të votuar për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të gjithë deputetët kanë votuar me dorë

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë