Loading…

Labi e shfrenon imagjinatën: Trump nuk është më i aftë se Albin Kurti

  • 11/07/2019 | 23:32

Labi e shfrenon imagjinatën: Trump nuk është më i aftë se Albin Kurti

Këngëtari i njohur i tallavasë, madje edhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka folur sot rreth zhvillimeve të fundit të politikës globale në botë, madje ka marrë disa krahasime të lehta Kosovë-SHBA, shkruan Gazeta Metro.

Labi ka deklaruar sot se presidenti i SHBA’së, Donald Trump është më i dobët se lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

“Donald Trum nuk është më i aftë se Albin Kurti si politikan”, ka thënë Labi duke marrë shembuj edhe artistë të tjerë të aftë dhe duhet të merren me politikë.

Labi këtë krahasime i ka marrë duke folur për zhvillimet e fundit globale, ka thënë se politikanë të mirë ka edhe në Kosovë, e jo vetëm në vendet e tjera të botës./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/10/2019 | 23:42
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë