Loading…

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës: Nuk do ta lejoj asnjë punësim familjar ose partiak

  • 15/04/2019 | 23:42

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës: Nuk do ta lejoj asnjë punësim familjar ose partiak

Bedri Istrefi, kryeshefi i Telekomit të Kosovës ka bërë një premtim ku ka thënë se nuk do të lejojë nepotizëm brenda këtij institucioni, transmeton Gazeta Metro.


“Krejt çka mund të them, të premtoj edhe publikisht këtu sa jam unë duke e menaxhuar, sa jam menaxher i kësaj ndërmarrje publike, nuk do të lejoj asnjë punësim familjar, asnjë punësim që i kanë lidhjet me politikë”.

Istrefi në një intervistë në Zona B gjithashtu tha se Telekomi i Kosovës aktualisht ka vështiresi financiare megjithatë ka mundësi për stabilitet.

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës Bedri Istrefi, ka premtuar se nuk do të lejojë nepotizëm brenda këtij institucioni.

“Krejt çka mund të them, të premtoj edhe publikisht këtu sa jam unë duke e menaxhuar, sa jam menaxher i kësaj ndërmarrje publike, nuk do të lejoj asnjë punësim familjar, asnjë punësim që i kanë lidhjet me politikë”.

Istrefi në një intervistë në Zona B gjithashtu tha se Telekomi i Kosovës aktualisht ka vështiresi financiare megjithatë ka mundësi për stabilitet.

“Shërbimi policor, AKI, aeroporti-kulla, qendra e thirrjeve të emergjencës, zjarrfikësit…  të gjitha i marrin shërbimet nga Telekomi i Kosovës. Çka nëse bien të gjitha këto shërbimet ? Çka duhet me ndodh në këtë vend që të rrezikohen më tepër interesat e sigurisë kombëtare”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë