Loading…

Këta janë tre deputetët e LDK’së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

  • 25/03/2020 | 23:40

Këta janë tre deputetët e LDK’së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim.

Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët e saj votuan kundër këtij mocioni.

Ata që votuan kundër ishin deputetët Haxhi Avdyli, Ardian Shala, dhe kryeparlamentarja, Vjosa Osmani.

Kujtojmë se mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti erdhi nga LDK’ja, partnerja e saj e koalicionit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë