Loading…

Ish-ushtari i Brigadës 112 në Drenicë: Nëse s’do ishte UÇK’ja, liria jonë do të ishte veç ëndërr

  • 01/07/2020 | 11:16

Ish-ushtari i Brigadës 112 në Drenicë: Nëse s’do ishte UÇK’ja, liria jonë do të ishte veç ëndërr

Ish-ushtari i Brigadës 112 në Zonën e Drenicës, Agron Kajtazi, ka thënë se pa Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, liria e qytetarëve të vendit do të ishte vetëm një ëndërr, shkruan Gazeta Metro.


Kjo deklaratë e tij vjen pas propozim-aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, ndaj presidentit Hashim Thaçi e kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Kajtazi ka thënë se historia nuk mund të rishkruhet, pasi që ajo është ndërtuar me gjakun e heronjëve të UÇK’së.

Postimi i plotë:

Asgjë nuk do te ishte si tani, do te mbetej si me parë, e vrarë, e djegur, e perndjekurë.Jeta do te ishte e cenuar, e rrezikar pa vlerë e pa nder. Pa ushtrin çlirimtare të Kosovës UÇK-në , liria jonë, do te ishte veq një ëndërr.
Gjaku i djemve dhe vashave të UÇK-së, milimeter per milimeter, pagun këtë tokë me gjakun e derdhur, prandej edhe milionat e mergimtareve, ndertohen sigurt, mbi këtë tokë të shenjët.
Ne nderim te perjetshem per ushtaret dhe eproret e UÇK-së, sot e pergjithmon mirenjohes, falenderues e perulemi para vleres se tyre sublime.
Historia nuk mund të rishkruhet, ajo është shkruajtur e ndertuar, me gjakun e heronjeve të UÇK-së, cep me cep te Atedheut. Respekt vllaqko Valon Kajtazi. Zoti te ruajt ty dhe gjithë mergimtaret tan. Lavdi deshmoreve të kombit. Lavdi UÇK-së. Ndere respekt, per secilin luftetar të liris. Lavdi./gazetametro.net

Asgjë nuk do te ishte si tani, do te mbetej si me parë, e vrarë, e djegur, e perndjekurë.Jeta do te ishte e cenuar, e…

Posted by Agron Kajtazi on Tuesday, 30 June 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë