Loading…

Inter shënon fitoren e parë në Ligën e Kampionëve, mposht Dortmundin

  • 23/10/2019 | 23:09

Inter shënon fitoren e parë në Ligën e Kampionëve, mposht Dortmundin

Skuadra e Interit ka arritur që ta shënoi fitoren e parë në këtë sezon në Ligën e Kampionëve, transmeton Gazeta Metro.


Pas një barazimi dhe një humbje, Interi ka arritur që të marrë fitoren e parë në kuadër të xhiros së tretë të Grupit E.

‘Nerazzurët’ shënuan fitore në shtëpi ndaj Borussia Dortmundin me rezultatin 2-0. Lautaro Martinez dhe Antonio Candreva shënuan golat e fitores.

Interi tani ka 4 pikë dhe renditet në pozitën e dytë në Grupin E, me pikë të njejta me Dortmundin e pozitës së tretë.

Në këtë grup kryeson Barcelona me 7 pikë, teksa në pozitën e fundit ndodhet Slavia Prague me vetëm 1 pikë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë