Loading…

Iluzion optik: Askush nuk e di se çfarë ngjyre janë sferat

  • 30/06/2019 | 23:36

Iluzion optik: Askush nuk e di se çfarë ngjyre janë sferat

Në internet po qarkullon fotografia e disa sferave, të cilat në shikim të parë duket sikur janë me ngjyra të ndryshme, transmeton Gazeta Metro.

View this post on Instagram

I zoomed into each of these conniving little orbs to confirm they’re true color and now I’m questioning everything. While you wait for the waiter, don’t you kinda become the waiter? When you clean a vacuum cleaner, are you now the vacuum cleaner? Who am I even talking to?

A post shared by Jake Chillinhaal (@sideofricepilaf) on

Në të vërtetë, të gjitha sferat janë me ngjyrë të njëjtë, por përmbi kanë lara, të cilat krijojnë përshtypjen se njëra është vjollce, e dyta e gjelbër, e treta e kuqe.

Cilat ngjyra po i shihni ju?

/gazetametro.net

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë