Loading…

I kërkuari nga Policia e Kosovës, po drekon me Fjolla Morinën në Itali

  • 17/01/2020 | 16:44

I kërkuari nga Policia e Kosovës, po drekon me Fjolla Morinën në Itali

Elbasan Karaçica, i cili po kërkohet nga Policia e Kosovës me urdhërarrest të Gjykatës Themelore në Drenas, për disa vepra të ndryshme penale, është parë duke drekuar në Itali me këngëtaren, Fjolla Morina.


Elbasan Karaçica dyshohet se ka kryer disa vjedhje, mes tyre vjedhje të veturave. Ai gjithashtu dyshohet se ka tentuar të godasë një polic me veturë.

Veprat penale të cilat datojnë që nga nëntori i 2014-ës, përfshijnë: sulm fizik nda policit, mosrespektimtë urdhërit policor, pjesëmarrje në rrahje, vjedhje veturash.

Bazuar në burimet brenda Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Karaçica shquhet për vjedhje të veturave dhe mes tjerash, dyshohet se ka tentuar ta godas një polic me veturë.

Karaçica dyshohet gjithashtu se i ka vjedhur armën Bashkim Jasharit, djalit të Rifat Jasharit dhe gjeneralit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK).

Sipa aktakuzës, Karaçica dyshohet se më 8 maj të këtij viti në fshatin Komoran, në bashkëpunim me të dyshuarin tjetër Ahmet Kamberi, thyen xhamin e veturës së Bashkim Jasharit dhe ia vodhën një çantë në të cilën Jashari ruante armën e tij “Glock 17”.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë