Loading…

Humb betejën me koronavirusin, vdes ish-ministri francez

  • 29/03/2020 | 22:40

Humb betejën me koronavirusin, vdes ish-ministri francez

Koronavirusi po gjunjëzon edhe Francën. Mediat e huaja raporotojnë se mes viktimave të shumta është edhe ish-ministri Patrick Devedjiani.


Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 dhe ishte vënë nën vëzhgim të mërkurën, por nuk ia ka dalë dot të mposhtë virusin vdekjeprurës.

Devedjiani ka ndërruar jetë ditën e sotme, duke u bërë zyrtari i parë francez që humb jetën ngakoronavirusi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë