Loading…

Gjinekologjia ndërmerr masat ndaj koronavirusit, dy shtatzëna të testuara

  • 29/03/2020 | 19:41

Gjinekologjia ndërmerr masat ndaj koronavirusit, dy shtatzëna të testuara

Pamjet e shpeshta të shëtitjes së shtatzënave nëpër korridoret e Gjinekologjisë nuk hasen më.


Frika nga përhapja e virusit COVID-19 ka bërë që lëvizjet e vetme në këtë pjesë të jenë ato të stafit mjekësor, raporton KOHA.

Ndalimi i të gjitha vizitave, ndërprerja e operacioneve elektive si dhe përcaktimi i zonave të izolimit, janë disa prej masave të cilat i ka ndërmarrë Klinika e Gjinekologjisë.

Por, në këtë klinikë, javën e kaluar, dy shtatzëna u rekomanduan për testim nën dyshimet se ishin të prekura nga COVID-19.

Vetëm brenda një jave, në Klinikën e Gjinekologjisë janë kryer mbi 270 lindje, 130 prej tyre lindje cezariane.

Derisa mbi 130 paciente, shumica prej tyre shtatzëna, vazhdojnë të jenë të shtrira në këtë klinikë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë