Loading…

Gëzimi i saj: Ja si duket gruaja e cila për herë të parë në jetë ka mbathur atlete |VIDEO

  • 23/06/2019 | 21:36

Gëzimi i saj: Ja si duket gruaja e cila për herë të parë në jetë ka mbathur atlete |VIDEO

Gëzimi dhe lumturinë e gruas, e cila përherë të parë ndjen se si është të mbathë këpucë, është vështirë ta përshkruash, transmeton Gazeta Metro


Laura Grier është aventuriere e fotografe, e cila udhëtimet e saj i ndanë në Facebook në faqen Laura Grier Travel. Rruga e ka çuar në Ugandë, ku ka vërejtur një grua këmbëzbathur, e cila ecën nëpër rrugë.

“Ky çast do të mbetet me mua përjetë dhe njëri prej çasteve me përulëse në jetën timë të cilën e krijon udhëtimi. I kam marrë me vete do atlete të vjetra në Afrikë për t’i dhuruar dhe e gjetëm këtë pigmeje të parezistueshme, e cila kurrë nuk ka pasur një parë këpucë dhe ia dhurova atletet e miha. Vozitësi ynë e ndihmoi t’i mbathte, ndërsa reahimi i saj m’i ka nxjerrë lotët në sy”, ka shkruar Laura.

Gëzimin e saj është vështirë ta përshkruash. Shikojeni edhe vetë:

This moment will stay with me forever and is one of the many humbling moments in my life that traveling creates! I brought some old tennis shoes with me in my bag to Africa to give away and we found this adorable pygmy woman who has never owned a pair of shoes and gifted her my sneakers. Our driver David got out and helped her to tie them and put them on and her reaction to wearing shoes for the first time was priceless and brought tears to my eyes!!

Posted by Laura Grier Travel on Friday, 14 June 2019

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë