Loading…

Filmohet gjithçka nga jahti: Momenti kur shpërthen vullkani në ishullin italian

  • 08/07/2019 | 12:14

Filmohet gjithçka nga jahti: Momenti kur shpërthen vullkani në ishullin italian

Momenti dramatik kur ka shpërthyer vullkani në një ishull italian, ka arritur të filmohet nga disa turistë që po lundronin me jaht në afërsi.

Të frikësuar nga hiri që u ngrit dhjetëra metra lart një krateri në Stromboli të Italisë, ata nisën të thërrisnin, derisa kërkonin që të largoheshin nga aty.

“Ka pasur dalje të tymit dhe hirit, nga të gjitha hapësirat e kraterit” është thënë lidhur me erupsionin e fuqishëm, që ndaloi shumë aktivitetet turistike në zonën e mbushur me vizitorë.

Derisa kanë kaluar disa ditë, që kur ndodhi ky shpërthim, është shpërndarë edhe momenti, kur filluan të dilnin sasitë e parë të hirit, që janë parë nga disa turistë.

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë