Loading…

Fëmijët refuzuan të shkonin në plazh, mamaja merr me vete modemin

  • 18/01/2020 | 16:24

Fëmijët refuzuan të shkonin në plazh, mamaja merr me vete modemin

Nëse fëmijët nuk iu binden dhe refuzojnë të vijnë në aktivitete të ndryshme apo në udhëtime, Cassie dhe Chris Langan, dy prindër australianë kanë zgjedhjen e duhur për ju.


Kur vajza e tyre 17 vjeçare, dhe dy djemtë 13 e 10 vjeç, nuk pranuan të shkonin në plazh për të ndjekur një shfaqje me modele trenash, mënyra e vetme për t’i dhënë një mësim të mirë ishte: Duke marrë me vete modemin e internetit!

“Vajza e madhe refuzoi të vinte kurse djali i vogël bëri një listë të gjatë me arsyet pse ishte e padrejtë që po e detyronim të vinte. Nuk doja që t’i lija në shtëpi duke e kaluar gjithë ditën duke parë video në Youtube apo TikTok, kështu që mora masa drastike,” tha mamaja e tyre për “USA Today”.

Në Facebook ajo shkroi: “Në vend të merrja tre fëmijët mosmirënjohës me vete, i lamë në shtëpi ata që nuk donin të vinin. Prandaj morëm me vete anëtarin më punëtor të shtëpisë: modemin tonë”.

Krahë përshkrimit, Cassie postoi dhe foto të pajisjes duke marrë rreze dielli në plazh, duke shijuar drekë buzë detit, modelet e trenave e duke luajtur në park.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë