Loading…

Edona James mposht kancerin: Kjo është gjëndja e saj

  • 14/01/2020 | 15:16

Edona James mposht kancerin: Kjo është gjëndja e saj

Edona James është transgjinorja më e famshme shqiptare në Gjermani.


33 vjeçarja u bë e njohur pasi tregoi historinë e saj kur kishte bërë ndërhyrje të thellë për ndërrimin e gjinisë në moshën 23-vjeçare, ku ishte shëndërruar plotësisht në femër.

I lindur me emrin Kujtim, Edona para dy vitev ishte larguar nga jeta publike pasi kishte pasur probleme shëndetësore.

Edona përmes rrjeteve sociale, kishte njoftuar se po vuan nga një lloj I kancerit dhe kishte paralajmëruar se po jeton vitet apo muajt e fundit të jetës pasi sëmundja ishte mjaft e rëndë.+

Por duket se gjitha këto tashmë I takojnë të kaluarës dhe transgjinorja shqiptare tashmë e ka marrë veten dhe vitin 2020 e ka nisur me shëndet të plotë

Përmes rrjeteve sociale, Edona ka premtuar se viti 2020 do të nis krejt ndryshe, ndërsa ka bërë të ditur se gëzon shëndet të plotë dhe do të jetë më aktive për fansat e saj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë