Loading…

Edhe gorillat tremben nga shiu, shikoni si reagojnë |PAMJE

  • 15/05/2019 | 15:23

Edhe gorillat tremben nga shiu, shikoni si reagojnë |PAMJE

Njerëzit nuk e duan shumë shiun pasi lagën dhe nuk janë komod, mirëpo askush nuk e ka pritur që edhe gorillat të kenë shijen e njëjtë si të njerëzve, transmeton Gazeta Metro.


Gjatë një dite me shi, në Kopështin Zoologjik Riverbanks të qytetit të Kolumbisë, në Karolinën Jugore, kafshët duket se mundohen të gjejnë strehë përpara se ato të lagen nga shiu që po bie, raporton Euronews.

Fytyra e tyre e tregon tërë historinë.

Videoja ishte bërë nga kujdestari i kopështit, Brooke Hunsinger.

“Gorillat janë krijesa të mrekullueshme, shumë të hareshme e të bukura… përveç kur bie shi” tha Hunsinger.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë