Loading…

E patë? Momenti kur Zhegrova ‘trullos’ dy kundërshtarë me këtë lëvizje |PAMJE

  • 15/05/2019 | 22:30

E patë? Momenti kur Zhegrova ‘trullos’ dy kundërshtarë me këtë lëvizje |PAMJE

Edon Zhegrova nisi ndeshjen si titullar sonte ndaj Luzernit, ndeshje e cila ende është duke u zhvilluar.


Basel është duke e fituar këtë ndeshje me rezultat 3:2, por kisht epërsi prej tre golave.

Golin e tretë për Basel e shënoi sulmuesi kosovar, Albian Ajeti në minutën e 47-të, në këtë aksion ishte i përfshirë edhe reprezentuesi kosovar, Edon Zhegrova.

Gjatë aksionit, asi i “Dardanëve” Zhegrova e gjeti të lirë në krahun e majtë Camposin, i cili e harkoi topin në zonë nga i cili Ajeti shënoi me kokë.

Ish futbollisti i Prishtinës para se të pasonte tek Camposi, u lirua për mrekulli nga presoni i dy futbollistëve kundërshtarë.

Ndërsa, dy golat për Luzernin i ka shënuar sulmues i Kosovës, Shkëlqim Demhasaj.

Kujtojmë se Zhegrova ende nuk ka gjetur golin me fanellën e Baselit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë