Loading…

Dyfishohet pasuria e Rita Orës për vetë 1 vit: Tani ajo numëron dhjetra milionë dollarë

  • 17/01/2020 | 20:24

Dyfishohet pasuria e Rita Orës për vetë 1 vit: Tani ajo numëron dhjetra milionë dollarë

Pasuria e Rita Ora është dyfishuar për vetëm 12 muaj në 10.2 milionë falë një prurjes fitimprurëse të muzikës, marrëveshjeve reklamuese dhe investimeve në pronë.


Krijuesja e hitit “Girls”, 29 vjeçe, fitoi 5.3 milionë funte gjatë vitit 2019 përmes tri kompanive të saj: Rora Properties, Ora Multi-services dhe Ora Live.

Ajo gjithashtu rriti fitimet prej 4.9 milionë dollarë që nga janari i kaluar duke marrë pjesë në marrëveshje të ndryshme reklamash, duke përfshirë marrëveshjet me: “Coca-Cola”, “Rimmel” dhe “Adidas”.

Rita bleu një rezidencë në vlerë prej 1.5 milion dollarësh për prindërit e saj në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë në muajin maj, njoftoi The Sun.

Dhe nuk ishte hera e parë që Rita u dhuroi prindërve të saj një pronë. Ajo zbuloi në vitin 2014 që u kishte dhuruar prindërve të saj një shtëpi me gjashtë dhoma gjumi, në vlerë 1.3 milion milion funte, e cila ndodhet në Londrën Veriore.

Rita kishte thënë në një intervistë për Radio Free shumë vite më parë: ‘Unë mendoj se kam përfunduar duke u dhënë shtëpinë prindërve të mi, në të vërtetë. Ata kanë nevojë për të më shumë se unë. Unë kurrë nuk jam vërtet në të njëjtin vend”.

“Jam rikthyer në shesh, por të paktën prindërit e mi kanë një vend”, kishte thënë Ora.

Rita ka folur më parë për borxhin dhe gjithçka çfarë kanë hequr prindërit e saj, të cilët erdhën në Britani të Madhe si refugjatë nga Kosova.

Ata kursyen që Rita të mund të ndiqte shkollën e teatrit “Sylvia Young” si një adoleshente, ndonëse ajo u rebelua pak në kohën kur mamaja e saj, Vera luftoi me kancerin e gjirit – megjithatë tani ajo është duke punuar për t’i paguar ata për bujarinë e tyre .

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë