Loading…

Dy punëtorë të një fabrike dhe një polic janë të infektuarit me koronavirus në Prizren

  • 23/05/2020 | 23:02

Dy punëtorë të një fabrike dhe një polic janë të infektuarit me koronavirus në Prizren

Në Komunën e Prizrenit sot janë shënuar edhe tri raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 124 numrin total të të infektuarve.


Të infektuarit e sotëm të cilët kanë rezultuar pozitiv janë dy punëtorë të një fabrike dhe një polic, të cilat janë raste kontakti.

Lajmi u bë i ditur nga kryetari i kësaj komune, Mytaher Haskuka, i cili në një lidhje telefonike në RTV Dukagjin, tha se qytetarët po vazhdojnë të grumbullohen dhe sipas tij, qytetarët janë relaksuar shumë.

Prizreni është komuna e dytë më e infektuar nga koronavirusi në Kosovë.

Vlen të theksohet se sonte janë konfirmuar edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë