Loading…

Demaliaj i AAK’së: Populli i Kosovës ja pa sherrin qëndrimeve të Rugovës deri në 1999

  • 21/01/2020 | 17:40

Demaliaj i AAK’së: Populli i Kosovës ja pa sherrin qëndrimeve të Rugovës deri në 1999

Deputeti i AAK’së, Shkumbin Demaliaj që njihet për deklaratat dhe qëndrimet e tij kontroverse, sot ka kritikuar edhe ish-presidentin Ibrahim Rugova, shkruan Gazeta Metro.


Demaliaj me anë të një shkrimi në Facebook po thotë se pasojat e qëndrimit pacifist të Rugovës i mbarti populli i Kosovës.

Ai tutje shkrimin e tij e vazhdon duke thënë se UÇK’ja do të ekzistojë gjithmonë duke i bashkangjitur një shkrim të Rugovës ku e mohonte ekzistencën e UÇK’së.

Postimi i plotë:

Shumë popull interesant jemi..!!

Një nga urdhërat e Drejtësisë është:

Alterum non laedere(të mos i bësh dëm askujt)..!!

Deri në qershor të vitit 1999 pasojat e tij të qëndrimit Pacifist i barti vetëm populli i Kosovës..!!

UÇK do të ekzistoj gjithmonë..!!

Kurse ata që e mohuan më vjen keq..!!!../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë