Loading…

Canak tallet me serbët: Kosova është pjesë e Serbisë aq sa është Holanda

  • 23/10/2019 | 14:36

Canak tallet me serbët: Kosova është pjesë e Serbisë aq sa është Holanda

Politikani serb nga Vojvodina, Nenad Canak, është i gatshëm ta pranojë pa asnjë problem pavarsinë e Republikës së Kosovës në emisionin e mëngjesit ‘Tv Happy’, transmeton Gazeta Metro.


Në këtë emision i cili po zhvillohej drejtpërdrejt, Canak është përplasur me gazetarin e emisionit, Milomir Maric.

Canak kishte nxjerrë dhe ka valëvitur flamurin e Katalonisë, rajon ky i cili është duke kërkuar ndër vite pavarsimin nga Spanja dhe ky veprim e ka nxitur gazetarin e emisionit që të reagojë ashpër.

Maric reagoi ndaj një gjesti të tillë duke thënë se Spanja e ka mbështetur gjithmonë Serbinë sa i përket çështjes së Kosovës.

“Mos më shfaq mua propagandë antiserbe, Spanja nuk e njeh pavarësinë e Kosovës”, ka thënë gazetari serb.

Ndërsa, mediat serbe këtë rast po e cilësojnë si skandal pasi që Canak në mënyrë ironike ka thënë se Kosova është pjesë e Serbisë, po aq sa është edhe Holanda.

Siç shkruan ‘Kurir’, Canak përmes një deklarate të tillë e ka pranuar që Kosova në asnjë formë nuk është pjesë e Serbisë.

Bashkëbisedimi i plotë:

Canak: Po Holanda?

Maric: Po Holanda?

Canak: Po në lidhje me Kosovën?

Maric: Kosova është pjesë e Serbisë!

Canak: Kosova është po aq pjesë e Serbisë sa Holanda!

Kur Maric i tha që këto deklarata shkelnin Kushtetutën serbe, Canak u përgjigj se nëse vazhdon të përmendet Kushtetuta serbe, ai do të ishte i dhunshëm në studio. /gazetametro.net

ČANAK MAŠE KATALONSKOM ZASTAVOM KOD MARIĆA!

ČANAK MAŠE KATALONSKOM ZASTAVOM KOD MARIĆA!

Posted by Silly Telly on Wednesday, 23 October 2019

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë