Loading…

Bravo Dua: Ajo shënon një tjetër sukses

  • 08/10/2019 | 18:27

Bravo Dua: Ajo shënon një tjetër sukses

Nuk ka më asnjë dyshim që Dua Lipa është këngëtarja e cila na surprizon çdo herë.


Që pas daljes së parë në publik ajo ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve dhe tani është duke kapur majat e karrierës.

Këtë gjë e tregojnë më së miri edhe klasifikimet në listat botërore.

Së fundmi albumi i saj është shpallur nga “Spotify” si më i suksesshmi i të gjitha kohërave. Albumi mban titullin “Dua Lipa” dhe prej 2 vitesh ka shitur me mijëra kopje.

 

View this post on Instagram

 

@spotify the most successful female artist album of ALL TIME #DL1 @dualipa

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa) on

Albumi u hodh në treg në 2 qershor 2017 nga Warner Bros. Ai ka tetë këngë në brendësi duke përfshirë “Be the one”, “Hotter than hell”, “Blow Your Mind (Mwah)”, “IDGAF” dhe “New Rules.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë