Loading…

Australia paralajmëron kërcënim katastrofik zjarri: Kërkohet që banorët të largohen nga shtëpitë e tyre

  • 10/11/2019 | 16:57

Australia paralajmëron kërcënim katastrofik zjarri: Kërkohet që banorët të largohen nga shtëpitë e tyre

Australia ka paralajmëruar një kërcënim katastrofik zjarri, për qytetin më të madh të saj Sidnein, dhe zonat përreth saj, transmeton Gazeta Metro.


Banorët në komunitetet e cenueshme nga zjarri, u është kërkuar të largohen dhe të kërkojnë strehim në qendrat tregtare.

Të paktën 3 njerëz janë të vdekur dhe mijëra janë zhvendosur, nga Australia.

Kryeministri i Australisë, Scott Morrison tha: ‘’Mendimet e mia të sotme janë me ata që kanë humbur jetën e tyre, dhe me familjet e tyre’’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë