Loading…

Anglezët e duan Muriqin: Pas Tottenhamit dhe Man Unitedit, një tjetër klub po e kërkon atë

  • 14/02/2020 | 11:56

Anglezët e duan Muriqin: Pas Tottenhamit dhe Man Unitedit, një tjetër klub po e kërkon atë

Gazeta turke, “Haber” ka raportuar se Newcastle United tani po interesohet për transferimin e sulmuesit të Fenerbahces, Vedat Muriqi.

“Magpies” janë vetëm klubi i fundit anglez që po interesohet për kosovarin, pas Manchester Unitedit, Burnleyt, Leicester Cityt dhe Tottenhamit, shkruan Periskopi.

Raporti potencon se Newcastle i është bashkuar klubeve të interesuara, derisa shtatlarti nuk ka qenë objektiv vetëm i klubeve angleze.

Muriqi, 23 herë reprezentues i Kombëtares së Kosovës, ka treguar formë brilante me Fenerin këtë fushatë.

Ai ka shënuar 13 gola në 22 paraqitje që prej kur i është bashkuar klubit verën e kaluar, derisa ka kontribuar edhe me pesë asistimi. /

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë