Loading…

Albin Kurti niset për në Gjermani: Nuk kalon nga pjesa VIP, shihet duke pritur sikurse të tjerët

  • 14/02/2020 | 12:16

Albin Kurti niset për në Gjermani: Nuk kalon nga pjesa VIP, shihet duke pritur sikurse të tjerët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është nisur sot për në Mynih ku do të merr pjesë në Konferencën e Sigurisë atje, shkruan Gazeta Metro.

Lajmin për udhëtimin e tij drejt Gjermanisë e ka konfirmuar edhe Zyra e Kryeministrit, e cila ka thënë se do të jetë i pranishëm sot në Konferencë.

Por, diçka që është raportuar dhe fotografuar nga qytetarët e Kosovës është se Kurti nuk ka kaluar nga zona VIP për të ju shmangur kontrolleve.

Kurti ka zgjedhur sikurse udhëtarët e zakonshëm të kalon nëpër vendin e njëjtë sikurse të tjerët duke kryer kontrollet rutinore./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë